Svetová federácia čeľustných ortopédov (WFO) vyhlásila 15. máj za SVETOVÝ DEŇ ROVNÝCH ZUBOV. Minulý rok sa k tejto celosvetovej iniciatíve po prvýkrát pridala aj Slovenská ortodontická spoločnosť.

Čo ukázal prvý Svetový deň rovných zubov na Slovensku?

  • čeľustní ortopédi bezplatne vyšetrili viac ako 1000 pacientov na celom Slovensku
  • 70 % z nich boli deti, 30 % dospelí
  • viac ako ½ z nich bola odporučená čeľustno-ortopedická liečba zo zdravotných dôvodov

Podrobnosti o Svetovom dni rovných zubov 2024 a spôsobe registrácie v partnerských ambulanciách vám prinesieme už čoskoro.

2 kroky k vysnívanému úsmevu

1

NÁJDITE SI ČEĽUSTNÉHO ORTOPÉDA


Pozor, čeľustný ortopéd nie je bežný zubný lekár ani zubný technik. Je to lekár – špecialista, ktorý po skončení lekárskej fakulty absolvoval ešte 3-ročné špecializačné štúdium v odbore čeľustná ortopédia. Takýchto lekárov je na Slovensku len približne 250 a iba oni môžu zo zákona poskytovať liečbu strojčekom.

2

DOHODNITE SI NEZÁVÄZNÚ ODBORNÚ KONZULTÁCIU

 

Vyberte si čeľustného ortopéda zo zoznamu certifikovaných čelustných ortopedov.

Dobre vedieť

Na konzultáciu u čeľustného ortopéda NEPOTREBUJETE VÝMENNÝ LÍSTOK.

Konzultáciu u čeľustného ortopéda by malo dieťa absolvovať ideálne vo veku 8 rokov, ale najneskôr vo veku 12 rokov.

Pri niektorých diagnózach je liečba pacientov DO 18 ROKOV ČIASTOČNE HRADENÁ ZDRAVOTNOU POISŤOVŇOU.

Ak liečba prebieha u zmluvného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, majú pacienti do 18 rokov NÁROK NA BENEFITY jednotlivých poisťovní.

Liečba strojčekom U DOSPELÝCH NIE JE HRADENÁ ZO ZDRAVOTNÉHO POISTENIA.


POTREBUJEM STROJČEK?

Uvažujete o liečbe strojčekom? Alebo ste túto myšlienku zavrhli len preto, že sa vám to vo vašom veku zdá zbytočné? Tak nad tým pouvažujme spolu.

KVÔLI SVOJIM ZUBOM:

»  sa hanbím vystupovať na verejnosti
»  si pri rozhovore s ľuďmi zakrývam ústa
»  sa na fotkách neusmievam
»  mám problémy s artikuláciou
»  mám problémy s čistením medzizubných priestorov

Pokiaľ ste „sa našli“ hoci len v jedinej z uvedených situácií, je viac než pravdepodobné, že ste vhodným kandidátom / kandidátkou na liečbu strojčekom. Ak navyše trpíte nepríjemnými pocitmi pri prežúvaní alebo vám puká, či dokonca „vyskakuje“ sánka, rozhodne čítajte ďalej.

STROJČEK NEPOZNÁ VEK

Spájate si strojček s predstavou detskej tváre, ktorú „zdobia“ drôtiky pospájané rôznofarebnými gumičkami? Pri správnej liečbe má dieťa vysokú šancu vstúpiť do dospelosti so širokým úsmevom. Šanca, že rovnako sebavedomo sa budete o rok či dva usmievať aj vy, je však tiež reálna. Navyše, váš strojček si možno nikto ani nevšimne.

Inými slovami, pokiaľ ide o strojček, vek nehrá rozhodujúcu rolu. Ak vyhľadáte skúseného čeľustného ortopéda, so správne navrhnutým liečebným plánom môžete dosiahnuť výborné výsledky.